Otel Satış Alanları

Yazar admin tarih May 4th, 2012

SERVİS ALANLARI

Servis alanları, servis personelinin görev yaptığı bütün bölümlerdir. Ser­vis personelinin görev yaptığı bölümler temel olarak ikiye ayrılır: Birincisi konuğa servis yapılan, yani yiyecek ve içeceğin satış yerleridir. Bunlara “satış alanları” adını vereceğiz, îkincisi ise, serviste ihtiyaç duyulan yiye­cek, içeceğin ve malzemelerin alındığı, hazırlandığı, depolandığı alanlardan oluşan arka plandaki bölümlerdir. Ülkemizde bu bölümlere “ofis” adı veril­mektedir. devamı »

Servis Alanları

Yazar admin tarih May 8th, 2010

Servis alanları, servis personelinin görev yaptığı bütün bölümlerdir. Ser­vis personelinin görev yaptığı bölümler temel olarak ikiye ayrılır: Birincisi konuğa servis yapılan, yani yiyecek ve içeceğin satış yerleridir. Bunlara “satış alanları” adını vereceğiz, îkincisi ise, serviste ihtiyaç duyulan yiye­cek, içeceğin ve malzemelerin alındığı, hazırlandığı, depolandığı alanlardan oluşan arka plandaki bölümlerdir. Ülkemizde bu bölümlere “ofis” adı veril­mektedir.

devamı »

Uluslararası Mutfak Personelinin Kademelendirilmesi ve Görevleri

Yazar admin tarih Kas 5th, 2008

1-Chef de Cuisine

2-Sous-chef

3-Chef Saucer

4-Chef Poissonnier

5-Chef Entremetier

6-Chef Potager

7-Chef Rotisseur

8-Chef garde-manager

9-Chef Hors doeuvrier

10-Chef Patissier

11-Chef Tournant

12-Commis

1-CHEF DE CUİSİNE (Aşcı başı)
Aşçı başına verilen isimdir. Mutfak şefi de denilebilir. Mutfağın bütün bölümleri çok köklü bilgi ve becerisi olması gerekir. Ayrıca idareci özelliğide en az bilgisi kadar önemlidir. Otelin en çok zarar getirebilecek bölümü olduğu ve ayrıca müşterilerin en önem verdikleri yemek konusuna hitap ettiği için yeri çok önemlidir. Görgü ve tecrübesi kusursuz olmalıdır. Bir kimseye hatır için bu unvan verilmez. Kısacası,bu unvan kolay kolay kazanılmaz. Mutfağın beyni demektir. Üstündeki makam otel müdürüdür. devamı »

Kategoriler

E-POSTA