OTELDE BOMBA İHBARI YAPILMASI DURUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER

Yazar admin tarih Ara 13th, 2008

Bomba İhbarı Yapılması Durumunda Yapılması Gerekenler

Bomba ihbarı genellikle telefon ile yapılmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, gerçek olup olmadığı düşünülmeden ciddi bir şekilde ihbar değerlendirilmeli ve uygun önlemler alınmalıdır. Bu tip ihbarlarla santral memurları veya resepsiyonistler karşılaşırlar. Böyle bir durumda aşağıdaki kurallara dikkat etmeleri gerekir. devamı »

OLAĞAN DIŞI DURUMLAR VE OLAYLAR

Yazar admin tarih Ara 13th, 2008

Konaklama işletmelerinde karşılaşılabilecek olağan dışı durumlarda (intihar, ölüm, cinayet) işletme müdürü, güvenlik müdürü ve odalar bölüm müdürü olay yerine giderek ilk incelemeyi gerçekleştirecektir. Adli soruşturma çerçevesinde ( check/in yapan personelin, cesedi bulan personelin ve güvenlik personelinin ) ilgili personelin ifadelerinin adli makamlar tarafından alınacağı unutulmamalıdır.

Konaklama işletmesinde, karşılaşılabilecek olağan dışı durumlarda, işletme personelinin acilen arayacağı telefonların yazılı olduğu acil telefon listesi ( emergency call list ) hazırlanmalı ve personelin kolayca görebileceği bir yere asılmalıdır. Yangın, şüpheli paket, bomba ihbarı vb. durumlarda, genel ve kısmi tahliyelerde kesinlikle genel müdür veya onun görevlendireceği, personelin onayı alınarak hareket edilmelidir. devamı »

Kategoriler

E-POSTA