Bar ve Barda Kokteyl Yapımı

Yazar admin tarih May 20th, 2012

 

Kokteyller birden fazla içkinin belirli oranlarda karıştırılması ile elde edilir. Kokteylde amaç çarpıcı bir görünüm ile Tat alma duygusunu pozitif yönde uyarmaktır. Bir kokteylin kalitesi içindeki içkilerin kalitesi ile doğru orantılıdır. devamı »

BEVERAGES

Yazar admin tarih Şub 22nd, 2009

All spirits are alike in several ways. They are all distilled from a fermented liquid. They all have a high percentage of alcohol in comparison to other alcoholic beverages- most of them are nearly half alcohol and half water-.They are usually served before or after diner rather than with the meal.

 Whiskies

a-Scotch: The whiskies we know as scotch are made in Scotland blends of malt whiskies and high-proof grain whiskies. Today’s popular brands include J&B, Johnny Walker, Chivas Regal, Cutty Sark, Dewards.

b-Irish Whiskey: It is made from several grains in addition to malted barley.

Jameson and Old Bushmill are the familiar brand names. devamı »

Cin

Yazar admin tarih Eki 5th, 2008

Hollanda Leiden Üniversitesi kimyagerinden “Franciscus dela Boe” takma adı ile Dr. Sylvius, gezginlerin yorucu yolculuklarında onları zinde tutabilecek hastalandığı zaman iyileştirebilecek bir ilacı bulmayı düşlüyor.Bu amacına ulaşmak içinde günlerini gecelerini laboratuvarın da geçiriyordu.
Dr.Sylvius çalışmalarına devam ederken bir gün çavdarlardan damıtma yoluyla bir alkol elde etmiş, onuda ardıç tohumlarıyla ikinci kez damıtarak yeni bir ilaç bulmuştu. devamı »

Kategoriler

E-POSTA