İnsanları Turistik Hareketlere Yönelten Sebepler ve Turizm Çeşitleri

Yazar admin tarih Mar 5th, 2009

Turizm, Tatil, eğlence, sağlık, din, spor gibi çeşitli nedenlerle (ticari nedenler dışında) ve sürekli Yerleşmemek kaydıyla seyahat eden insanların, seyahatleri süresince ihtiyaç duydukları hizmet ve malları  satın almalarıyla ilgili olayların ve ilişkilerin tümüne turizm denir. devamı »

BITLIS

Yazar admin tarih Ara 27th, 2008

GENEL BİLGİLER
Yüzölçümü: 6.707 km²

Nüfus: 330.115 (1990)

İl Trafik No: 13

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis’i, güneyden Siirt, batıdan Muş, kuzeyden Ağrı illeri ve doğudan Van Gölü çevreler.Bitlis, Kaleleri ve Türk İslam eserleriyle önemli bir ildir.iLÇELER:adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan’ dır. devamı »

BURSA -ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ

Yazar admin tarih Ara 25th, 2008

Bursa’nın 36 km. güneyinde yer alan Uludağ, ülkenin en gözde kış sporları merkezidir. Flora ve faunasının zenginliği ile 1961 yılında Milli Park ilan edilen Uludağ, sadece kış turizmine değil, yaz aylarında kampçılık, trekking ve günübirlik piknik etkinliklerine de olanak sağlamaktadır. Antik dönemde Olympos Misios adıyla tanınan Uludağ, tanrıların Troya Savaşını izlediği yer olarak mitolojideki yerini almıştır. devamı »

Isparta

Yazar admin tarih Kas 19th, 2008

GENEL BİLGİLER
Yüzölçümü: 8.933 km²

Nüfus: 434.771 (1990)

İl Trafik No: 32

Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerinin kesiştiği Göller Bölgesi denilen noktada yer alan Isparta ili, Eğirdir, Kovada ve Gölcük gölleri, Kovada ve Kızıldağı Milli Parkları ile zengin bir fauna ve floraya sahiptir.İnanç Turizminin merkezi Yalvaç ilçesi Anadolunun kültür zenginliğini tüm ihtişamı ile yansıtmaktadır.

Kayak Merkezinin yeraldığı Davraz Dağı, doğa yürüyüşü ve nehir sporlarına elverişli kanyonlar, mağaralar ve dağları ile pek çok doğa sporlarının yapıldığı merkezdir. devamı »

DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİ TEDAVİSİ

Yazar admin tarih Eki 6th, 2008

DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİ TEDAVİSİ

Yeme isteğini ortadan kaldırma davranışı

  • Televizyonda yiyeceklerle ilgili olan program ve reklamları seyretmemeye çalışınız.
  • Evde enerjisi yüksek (tatlı, kuruyemiş gibi) yiyecekler bulundurmayınız.
  • Beslenmenize uygun olmayan besinleri buzdolabının arka tarafında bulundurunuz. devamı »

Kategoriler

E-POSTA