KONUKLARIN KARŞILANMASI VE YÖNLENDİRİLMESİ

Yazar tarih Tem 26th, 2009

Danışmanın (Concierge) Tesisteki Yeri ve Önemi

Ön büronun alt bölümlerini; resepsiyon, ön kasa, rezervasyon, telefon santrali ve danışma (concierge) olarak sayabiliriz.

Danışmanın başında ?? belkaptan?? (Bell Captain) bulunur ve conciergede çalışanları yönetir.Concierge görevlileri, işletmelerin büyüklüğüne ve işletme prosüdürüne göre değişir ve çeşitlenir. Aşağıda büyük bir işletmede yer alan danışma (concierge) görevlileri sayılmıştır.

devamı »

VAN

Yazar tarih Tem 21st, 2009

Yüzölçümü: 19.069 km² ,Nüfus: 637.433 (1990) ,İl Trafik No: 65 ,Van ve çevresi, coğrafya bakımından önemli bir konumu olduğu için çok eski dönemlerden beri yerleşim alanı olmuş, birçok uygarlığın izlerini üzerinde barındırmıştır. Urartu Medeniyetine başkentlik yapan Van, bugüne değin, Hurriler, Hititler, Persler, Medler, Selçuklular, Osmanlılar gibi birçok kültürü bağrında taşımıştır. Van Gölü, Akdamar Kilisesi, devamı »

USAK

Yazar tarih Tem 21st, 2009

GENEL BİLGİLER
Yüzölçümü: 5.341 km² ,Nüfus: 290.283 (1990) ,İl Trafik No: 64  Uşak İç Ege Bölgesinde Batı ve Orta Anadolu’yu birbirine bağlayan bölgede bulunmaktadır.
Yerleşimin Eski Tunç Çağına uzandığı Uşak’ta Frigya, Lidya, Pers, Roma, Doğu Roma, Selçuklu, Bizans ve Osmanlı egemenliği hüküm sürmüştür. Bu dönemlere ait eserler ilin turizm potansiyelini oluşturmaktadır. Uşak’ın en önemli turistik değeri, Müzesinde sergilenen, Lidya Döneminin en görkemli eserleri olarak bilinen dünyaca ünlü “Karun Hazineleri”dir.USAK İLİNİN İLÇELERİ: Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey’dir. devamı »

ÖGRENCILERE BURS VEREN VAKIFLAR

Yazar tarih Tem 12th, 2009

Üniversite yillarinda burs almak maddi durumu iyi olmayan ögrenciler için üniversiteyi kazanmak kadar önemli. Burs Basvuru sartlarini ve burs miktarlarini vakiflar kendileri belirliyor. Genellikle eylül ve ekim aylarinda yapilan basvurular her yil yeniden tespit ediliyor. Burslarin bazilari karsilikli, bazilari ise karsiliksiz oluyor. 
BURS BASVURUSUNU NASIL YAPARIM :
 Sizin için hazirladigimiz burs veren kurum ve kuruluslar listesine bir göz atin devamı »

Portakallı Kek

Yazar tarih Tem 4th, 2009

MALZEMELER:
4 adet yumurta
1.5 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1/2 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı portakal suyu
1 portakalın kabuğu
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu
aldığı kadar un

YAPILIŞI:

 

Oda ısısındaki yumurtaları derin bir kaba kırın, çırpın daha sonra şekeri ekleyip biraz daha çırpın.

 

Sonra yağ ve oda ısısındaki sütü katıp çırpın.İki adet portakalın suyunu sıkın yaklaşık bir su bardağı su çıkıyor bu suyu keke ilave edin,bir

portakalında kabuklarını ister minik minik doğrayın istersenizde rendeleyin keke ekleyip kekinizi yine çırpın. devamı »