Boşaltılmış Odaların Temizlenmesi (housekeeping)

Yazar tarih May 28th, 2011

Konukların terk ettikleri ve artık aynı konuklar tarafından kullanılmayacak olan odalara Boşaltılmış Odalar denir. Yeni konuklara verilmiş veya verilecek olduklarından öncelikle bu odalar temizlenmelidir.

Boşaltılmış Odaların Temizlenmesinde Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir

Demirbaş ve hasar kontrolü yapılmalıdır: Eksik bir demirbaş (vazo. Uzaktan kumanda aleti vb.) veya herhangi bir hasar varsa hemen ilgililere bildirilmelidir. devamı »

Rakı Mezleri

Yazar tarih May 22nd, 2011

Mezeler, dünya yemek literatüründe ?ordövr? adıyla anılan yemek grubuna dahil edilmiş olsalar da, Orta Doğu ve Türk Mutfağı?nda vazgeçilmez ve özel bir yere sahip. Aslında ilk bakışta ?alaturka ordövr?olarak da nitelendirilebilen mezelerin ordövrlerle olan benzerlikleri büyük ölçüde her ikisinin de yemeğin başında servise sunulmasından kaynaklanıyor? Bunun dışında hafiflikleri, lezzetleri, albenileri küçük porsiyonlar halinde servis yapılmaları, asıl yemekten bağımsız olmaları, ordövrle mezeyi birbirine yaklaştırıyor. devamı »

Degüstasyon

Yazar tarih May 15th, 2011

Degüstasyon nedir,

Şarabı duyu organlarımızı kullanarak incelemeye degüstasyon denir. Degüstasyon üç aşamada yapılır:

? Görsel inceleme

? Koklayarak inceleme

? Tadarak inceleme devamı »

Burs, Öğrenim Ve Katkı Kredileri

Yazar tarih May 14th, 2011

Kurum T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören öğrencilere burs, öğrenim ve katkı kredisi vermektedir.

Burs nedir?

Memleket içerisinde yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır. devamı »

Otelde Konuk memnuniyetini ve beklentilerini tespit etmek/ Otel Animasyonları

Yazar tarih May 9th, 2011

Otelde Konuk memnuniyetini ve beklentilerini tespit etmek

Turizm sektörünün diğer sektörlerden farklı olduğunu ve bir hizmet sektörü olduğunu, yani tüketicilere sunulan ürünün mal yerine, hizmet olduğunu biliyoruz. Ancak diğer Sektörlerde olduğu gibi hizmet sektöründe de sunulan ürünün kalitesi çok önemlidir. devamı »

Çilek Şurubu

Yazar tarih May 6th, 2011

1500 g Çilek ,2000 g Şeker (8 bardak) ,1 yemek kaşığı limon tuzu veya 3 limon suyu

Genellikle pazarlarda satılan organik küçük Bursa Çilekleriyle yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu tür çilek bulamasanız da problem değil. Aldığınız her türlü çilekle yapabilirsiniz. devamı »