Servis Takımları

Yazar tarih Şub 27th, 2011


Servis takımları lokantanın görüntüsünü tamamlayan ve misafire işletme hakkında bilgi sahibi olmasını sağlaması açısından büyük önem taşır. Servis takımları olarak çatal, kaşık, bıçak, tabakları ve bardakları inceleyeceğiz. devamı »

Kuru Fasulye Piyazı

Yazar tarih Şub 20th, 2011


Fasulyeleri 1 gün önceden ıslatın ve üzerlerini birkaç parmak aşacak kadar soğuk su koyup, harlı ateşte bir taşım kaynatın ve ağır ateşte yumuşayıncaya kadar pişirin. Kendi suyunda ılıyıncaya kadar bekleyin. Süzdürüp çukur bir kaba alın. Bir bardak sirkeyi ilave edip üzerini bir kapakla kapatın. Fasulyeleri yaklaşık 2 saat sirke içinde dinlenmeye bırakın. devamı »

Doğal Yollarla Sucuk Üretimi

Yazar tarih Şub 19th, 2011

Sucuk ve sosisler yapıları nedeniyle hile yapmaya son derece uygun et ürünleridir ve yapılan hilelerin belirlenmesi besin kontrolü açısından büyük önem taşımaktadır. Sucuklarda yapılan hileler, yabancı etlerin veya sucuk yapımında kullanılmasında müsaade edilmeyen etlerin katılması, çeşitli organ ve doku parçalarının sucuk yapımında kullanılması devamı »

Pizza Çeşitleri

Yazar tarih Şub 17th, 2011


Pizzaların Genel Gruplandırılması ;Pizzalar çok çeşitli tarzlarda ve Şekillerde yapılırlar ve piş irilirler. Üzerinde kullanılan sosu ve malzemelerine göre değişiklik gösterenlerin dişında genel olarak dünyanın hemen her yerinde yapılmakta olan çeşitlerini Şu Şekilde sıralayabiliriz. devamı »

Pizza

Yazar tarih Şub 6th, 2011


Pizzanın Tarihçesi,

Dünyanın hemen her yerinde tüketilmekte olan pizzanın lezzetli tariflerini öğrenmeden önce kısaca tarihçesine bir göz atmak gerekir. Çünkü geleneksel yapısını hep ismiyle birlikte taşıyan pizza zaman içerisinde birçok değişiklikler ve geliş meler kaydetmiştir. Bir zamanlar Napoli?nin fakir yemeği olma özelliğini de çoktan kaybetmiştir. Napolili fırıncılar 250 yıl önce, ince hamurun üzerine devamı »